Novinky

15. 10. 2017

Inventarizace majetku

Inventarizace majetku 2017Inventarizace majetku pro spravované organizace bude probíhat pomocí elektronických čtecích zařízení (načtením…

Číst více

Návštěva z Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

 Vedoucí oddělení hospodářského a vědeckého referátu Velvyslanectví Spolkové republiky Německo Rebecca Kasens a vedoucího Obchodní a průmyslové komory Regensburg Richard Brunner, navštívili naše Centrum Robotiky.

Hostům jsme představili koncept podpory technického vzdělávání (SmartEdu Plzeň). Zástupci ze Spolkové republiky Německo hodnotili aktivity, které Plzeň realizuje, velmi pozitivně. „Dnes jsem se toho naučila hodně, jsem opravdu velmi mile překvapena, vnímala jsem Plzeň jako město, které má krásné památky a historii, ale dnes jsem viděla, že je nejen městem s tradicí, ale že je zároveň smart a digitální, opravdu má před sebou budoucnost. Velmi mě nadchlo Centrum robotiky, protože sama mám děti a když se dívám do budoucna, tak si myslím, že zde jde město opravdu tím správným směrem. Pokud dovolíte, opravdu velmi ráda se budu podílet na sdílení těchto myšlenek, získala jsem obrovské know-howřekla v závěru setkání Vedoucí oddělení hospodářského a vědeckého referátu Velvyslanectví Spolkové republiky Německo Rebecca Kasens.

Jsme dnešní návštěvou nadšeni, myslím, že záměry chytrého města budujete velmi zajímavým způsobem a domnívám se, že investujete na správných místech, že brzy pocítíte návratnost.  Co se týká robotiky, programování nebo dronů, to jsou znalosti “dětí zítřka“ a budou nedílnou součástí mnoha profesí. Rádi se necháme aktivitami západočeské metropole inspirovat,“ dodal vedoucí Obchodní a průmyslové komory Regensburg Richard Brunner.

Závěr setkání provázel příslib rozvoje budoucí spolupráce. Jedním z takových projektů by mohlo být například Česko-německé kulturní jaro – projekt, při kterém by bylo možné propojit aktivity česko-německých firem se záměry, které se v Plzni v rámci Smart City realizují a zároveň podpořit technické vzdělávání dětí na mezinárodní úrovni.

 fotogalerie:

Centrum Robotiky_Rebecca Kasens

Centrum Robotiky Richhard Brunner

Centrum Robotiky - Smart Edu PLzen