Novinky

3. 10. 2018

Inventarizace majetku

Inventarizace majetku 2018 ve dnech od 19.10.2018 až 16.11.2018 proběhne inventarizace majetku – výpočetní technika. Inventarizace…

Číst více

Rozšiřujeme WiFi zdarma na městských sportovištích

SITMP rozšířila bezplatné wifi připojení na další sportoviště. Po nedávném spuštění wifi sítě na stadionu FC Viktoria Plzeň se pokrytí dočkal také Plavecký bazén Slovany, Městská sportovní hala TJ Lokomotiva Plzeň a Atletický stadion města Plzně ve Skvrňanech. Plzeňané i turisté mohou síť s názvem PLZEN Sport Wi-Fi využít na neomezenou dobu.

Celkem už jsou ve městě více než dvě desítky míst s bezplatným připojením. Rozšiřování wifi sítě je součástí projektu Smart City Plzeň, který přináší chytrá řešení pro pohodlnější a příjemnější život obyvatelů západočeské metropole.

K síti PLZEN Sport Wi-Fi je možné se přihlásit během několika vteřin, stačí pouze potvrdit podmínky a zařízení se připojí na neomezeně dlouhou dobu. U plaveckého areálu,  je nově sítí pokrytý vnitřní prostor tribun u hlavního bazénu, u atletického stadionu jde o prostor hlediště a navíc sektory, které využívají například novináři, u areálu TJ Lokomotiva jsme instalovali připojení v hlavní hale
SITMP využívá faktu, že má na svém území velmi dobrou optickou síť, která ve 110 kilometrech pokrývá na 130 městských budov. Instalace wifi připojení v těchto lokalitách tak již nepřináší velké náklady spojené s technickým řešením.

Wifi síť, je speciálně přizpůsobena, aby zvládla připojit velké množství zařízení na malém prostoru a je kombinací moderních bezdrátových technologií.