Novinky

3. 10. 2018

Inventarizace majetku

Inventarizace majetku 2018 ve dnech od 19.10.2018 až 16.11.2018 proběhne inventarizace majetku – výpočetní technika. Inventarizace…

Číst více

V Plzni se i letos chystá DronFest

 

Plzeň i letos připravuje DronFest, unikátní festival bezpilotního létání
1. a 2. června bude v Plzni pořádně rušno, uskuteční se tady totiž třetí ročník unikátního festivalu bezpilotního létání DronFest. Festival, který nemá v České republice obdoby a je zároveň zařazený mezi největší akce svého druhu na světě, se bude konat v prostorách industriálního areálu DEPO 2015. Návštěvníci se mohou těšit na atraktivní show plnou dronů, chybět nebude například veletrh firem, na němž se představí společnosti podnikající v oblasti bezpilotního leteckého průmyslu, velkým lákadlem budou také populární závody v FPV létání, které se odehrají v prostoru jediné městské FPV Areny v České republice. Při nich se do vzduchu vznesou malé, ale velmi rychlé závodní drony. Velkoplošné obrazovky budou snímat záznam z pilotových brýlí, lidé si tak užijí opravdu autentický zážitek. Dalším atraktivním bodem programu jsou letecké ukázky, ve speciálně upravené hale vystavovatelé předvedou drony ve vzduchu a doplní ukázky odborným výkladem. Užitečné informace mohou lidé načerpat také při přednáškách na nejrůznější témata. Letos se přednáškového bloku zúčastní velmi zajímaví hosté, a to i ze zahraničí. Pozvání přijala například Gail Orenstein, světově proslulá novinářka, která zachycuje dronem dění mimo jiné v zemích zmítaných válečným konfliktem, vystoupí nezaměnitelná osobnost v oblasti bezpilotního létání fotograf Petr Jan Juračka a lidé se setkají třeba i s Antonínem Procházkou mladším, s nímž nahlédnou do zákulisí filmového natáčení
Novinkou letošního ročníku je tematický blok zaměřený na odbornou veřejnost. Zde budou prezentována témata jako letecká inspekce mostů, střech, vnitřních prostor, detekce zatékání, letecká termografie, využití dronů v zemědělství, identifikace, zaměřování a rušení dronů, kamery pro leteckou fotogrammetrii a další. Tato sekce je speciálně určena pro odbornou veřejnost a potenciální zákazníky firem podnikajících v bezpilotním leteckém průmyslu. Tento blok je tedy vhodný například pro státní i soukromé subjekty z oblasti pojišťovnictví, zemědělství, dopravy, energetiky, stavební firmy, společnosti vlastnící výrobní haly nebo zástupce z řad integrovaného záchranného systému. Vzhledem k tomu, že kapacita sálu je omezena, je třeba si místo v tomto bloku předem zarezervovat, a to pomocí registračního formuláře umístěného na odkazu https://goo.gl/forms/aLNDs3HR2rat7Anv2.
Protože je DronFest akce pro celou rodinu, organizátoři mysleli také na doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Připravená bude například Nerfliga, 3D letecký simulátor, simulátor formule 1 nebo stavu bez tíže, laser game, adrenalin s TEPfactorem, překážková dráha pro nejmenší, létání s mini drony, fotokoutek a další.
V rámci DronFestu budou také vyhlášeny výsledky dvou soutěží – DronApp a FotkaFilm. DronApp je soutěž pro studenty do 28 let, kteří se zajímají o programování aplikací pro Android a iOS. Úkolem soutěžících bylo vytvořit mobilní aplikaci schopnou ovládat dron v automatizovaném letu. Soutěžní klání FotkaFilm je pak je určené všem, kteří pomocí dronu pořizují zajímavé fotografie a videa. Letos porota nebude mít vůbec lehké rozhodování, organizátoři totiž obdrželi více než 150 originálních smímků. Výherci si odnesou hodnotné ceny – drony, tablety, tiskárny a další.
Město Plzeň začalo DronFest pořádat v roce 2016, aby představilo své aktivity na poli bezpilotního létání široké veřejnosti. Návštěvnost prvního ročníku byla přes 4 tisíce lidí, na druhý ročník už si našlo cestu více než 7 tisíc lidí, letos chtějí organizátoři pokořit hranici 10 tisíc diváků. Vstupné na festival je zdarma, více informací o akci mohou zájemci najít na webových stránkách www.dronfest.cz. Aktuality jsou zveřejňovány také na facebookovém profilu „DronFest Plzeň“.