Dron pro HZS

Společně s Regionálním inovačním centrem elektrotechniky (RICE) při Fakultě elektrotechnické (FEL) a HZS Plzeň jsme dokončili vývoj prototypu dronu nesoucího speciální senzoriku, která se roznese (řízeně shodí) v místě krizové události a v reálném čase je schopná identifikovat nebezpečnou látku, její koncentrace, směr šíření atd.Jaký je cíl projektu:

Vytvořit zařízení které autonomně/automatizovaně rozmístí senzory kolem krizové události (požár, únik chemikálií, výbuch, atd.). Senzory jsou schopné v reálném čase přenášet naměřené hodnoty (jaká chemikálie, jaké hodnoty, jak se šíří,..) do aplikace která vizualizuje výsledky pro velitele zásahu. Ten tak rychle získá klíčové informace proti „čemu stojí“ a může efektivně řešit zásah.

Využití senzorů je opakované = jsme schopni je po nasazení vyhledat a opakovaně využít.

Jaký je výsledek projektu:

  • Byl vyvinut prototyp, který byl testován v reálných podmínkách.
  • Testují se scénáře použití
  • Řeší se legislativa (možnost shazovat senzory z dronu)
  • Pokračuje vývoj který přinese miniaturizaci technologie (senzorových jednotek) a dron bude schopen nést dvojnásobný počet senzorů (nyní 9, v blízké budoucnosti 18)
  • Prototyp bude představen mezinárodní odborné veřejnosti

 

Prohlédněte si VIDEO
Další projekty
7. 12. 2018

Hydrogen Horizon Automotive Challenge – H2AC

Program H2AC je založený na projektovém vyučování a studentům umožňuje získat poznatky a relevantní znalosti z oblasti vědních, technologických a inženýrských oborů, STEM (Science,...
2. 8. 2018

Tichá linka

Město nabízí neslyšícím lidem novou službu, pomůže jim v komunikaci na...
26. 5. 2017

Centrum robotiky

Centrum robotiky (CR) je moderní volnočasové centrum zaměřené na vzdělávání v oblasti ICT a digitálních technologií. Nabízí volnočasové kroužky a aktivity pro děti, kurzy pro...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: http://sd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.


Naše projekty