Projekty

Všechny naše projekty nějakým způsobem podporují strategii Smart City, kterou město Plzeň úspěšně realizuje. Krok za krokem tvoříme město, které patří svou infrastrukturou a systematickým přístupem k technologickým řešením k nejpokročilejším v zemi.


Naše projekty pro Smart city

Nový Geoportál města Plzně

Na konci ledna 2024 jsme zahájili projekt obnovy Geografického informačního systému města Plzně (GIS). V průběhu následujících 16 měsíců budeme do nového geoportálu převádět mapy a mapové aplikace.

Monitorovací vozidlo pro kontrolu parkovného

Město Plzeň využívá vozidlo jako další způsob kontroly parkování. Zcela autonomní systém ovládají dva počítače, snímání registračních značek provádí šest kamer.

Crash Inspektor – aplikace pro dopravní policii

Pro potřeby policie pořizují Drony SIT snímky z místa vážné dopravní nehody. Protože je potřeba událost zaznamenat a s daty dále pracovat, vznikla aplikace Crash Inspektor.

Rekonstrukce LAN sítí ve školách

Městským MŠ a ZŠ poskytujeme rozsáhlé služby – vybavujeme je příslušnou technikou a softwarovými licencemi, řešíme jejich požadavky a modernizujeme počítačové sítě. Právě datové sítě LAN prošly v posledních letech výraznou rekonstrukcí.

Porovnání nesených kamer DJI Zenmuse

Do zajímavého srovnání se pustil tým z úseku Drony SIT. Při své práci v rámci zásahů se složkami IZS používají kolegové nejčastěji dron DJI Matrice 300 RTK, přidávají na něj ale různou nesenou výstroj v podobě kamer nebo světlometů. A právě na srovnání kamer se náš tým zaměřil.

Testovací polygon pro dynamické řízení dopravy

Základ testovacího polygonu pro autonomní mobilitu v Plzni je hotový. Přispěje k dynamickému řízení dopravy ve městě, lepší průjezdnosti lokalitou Bory a testování projektů autonomní mobility.HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.