Projekty

Všechny naše projekty nějakým způsobem podporují strategii Smart City, kterou město Plzeň úspěšně realizuje. Krok za krokem tvoříme město, které patří svou infrastrukturou a systematickým přístupem k technologickým řešením k nejpokročilejším v zemi.


Naše projekty pro Smart city

Interaktivní mapa investičních akcí

Spustili jsme mapu investičních akcí propojenou s dopravně inženýrským opatřením Superdio. Občanům přehledně ukazuje nové, probíhající i ukončené investiční projekty města v jejich obvodě.

Evropský projekt URBREATH

Jako jediní v Česku jsme se zapojili do druhého evropského projektu, jenž se zabývá adaptací na změnu klimatu. Chceme se inspirovat a zavádět přírodě blízká řešení s využitím inovativních technologií, AI nebo digitálního dvojčete města.

Nový Geoportál města Plzně

Na konci ledna 2024 jsme zahájili projekt obnovy Geografického informačního systému města Plzně (GIS). V průběhu následujících 16 měsíců budeme do nového geoportálu převádět mapy a mapové aplikace.

Monitorovací vozidlo pro kontrolu parkovného

Město Plzeň využívá vozidlo jako další způsob kontroly parkování. Zcela autonomní systém ovládají dva počítače, snímání registračních značek provádí šest kamer.

Crash Inspektor – aplikace pro dopravní policii

Pro potřeby policie pořizují Drony SIT snímky z místa vážné dopravní nehody. Protože je potřeba událost zaznamenat a s daty dále pracovat, vznikla aplikace Crash Inspektor.

Rekonstrukce LAN sítí ve školách

Městským MŠ a ZŠ poskytujeme rozsáhlé služby – vybavujeme je příslušnou technikou a softwarovými licencemi, řešíme jejich požadavky a modernizujeme počítačové sítě. Právě datové sítě LAN prošly v posledních letech výraznou rekonstrukcí.HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.