Projekty

Všechny naše projekty nějakým způsobem podporují strategii Smart City, kterou město Plzeň úspěšně realizuje. Krok za krokem tvoříme město, které patří svou infrastrukturou a systematickým přístupem k technologickým řešením k nejpokročilejším v zemi.


Naše projekty pro Smart city

Prohlížeč 3D modelů – nová aplikace pro IZS

Do seznamu vyvinutých aplikací nám přibyla novinka, která je výsledkem práce našich kolegů z Drony SIT. Jedná se o Prohlížeč 3D modelů – takzvaných mračen bodů, kterou dronaři vyvinuli pro složky integrovaného záchranného systému, jehož jsou jako jediní v České republice oficiální součástí.

Moderní bezpečnostní systémy pro městskou policii

Kromě zapojení moderních bezpečnostních prvků pracuje systém s kamerovými záznamy, čidly detekujícími nárůst hladiny vodních toků, kvalitu ovzduší nebo využívá inovativní technologii pro detekci výstřelů, rozbití skla a křiku.

Město Plzeň jako součást evropského projektu Climaborough

Od začátku roku 2023 se Plzeň jako Smart City účastní evropského projektu Climaborough, jehož cílem je otestovat v praxi inovativní a chytrá řešení v souvislosti s klimatickými změnami a jejich dopady na planetu Zemi.

Testovací polygon – řešení pro autonomní mobilitu

Od prosince 2022 pracujeme na projektu vytvoření polygonu, tj. živé laboratoře – pro testování, vývoj v oblasti autonomní mobility a dynamického řízení dopravy.

Startupuj – projekt na výuku podnikatelských dovedností na SŠ

V Plzni stabilně podporujeme podnikatelskou komunitu, přičemž jednou z posledních aktivit je projekt Startupuj. Na dvou vybraných středních školách se vyučují klíčové podnikatelské dovednosti.

VR ve výuce na ZŠ

Exkurze do vesmíru, nebezpečný pokus v chemii. Školáky bude vzdělávat virtuální realita.HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.