Služby IT

Již přes 5 let postupně digitalizujeme jednu městskou agendu za druhou, aby lidé nemuseli běhat na úřady zbytečně. Pracujeme na tom v souladu s vládním programem Digitální Česko, centrální legislativou a našimi možnostmi. Aplikace Úřad bez čekání, digitální fotoaparáty na přepážkách, digitální řízení dokumentů, moderní technologie v kancelářích i uživatelská podpora — to všechno pomáhá občanům města zvládat své životní situace rychleji a pohodlněji. Ale v cíli určitě nejsme, je spousta věcí, které se ještě musí udělat.

Šetříme peníze (a nervy) městu, školám i lidem

Všechny úřady a organizace města mají IT služby od nás. Víme o všech požadavcích, známe všechny procesy, zpracováváme všechna data. Díky tomu máme nejen efektivnější správu, ale i skvělý základ pro neustálý rozvoj systémů a inovace v oblasti digitalizace veřejné správy. Také všechny městské základní a mateřské školy jsou vybavovány centrálně nakupovanou a servisovanou informační technikou a softwarovými licencemi. Tím šetří nejen prostředky, ale zejména stres s výběrem, pořízením a správou systémů na vlastní náklady. Mají pak více času tuto techniku využívat k tomu, čemu rozumí nejvíce, inspirování a vzdělávání budoucích generací.Wi-Fi pro všechny

Postavili jsme v Plzni vlastní síť a tu poskytujeme lidem. Na všech úřadech a různých veřejných prostranstvích se dnes lidé mohou připojit na bezplatnou wifi. Městskou síť poskytujeme školám, nemocnicím, hasičům a dalším.

Bez papíru to jde

Bez papíru to nejde, říkávalo se. Ale to je velký omyl. Papír je pouhý nosič dat, a tak je jedno, zda je, nebo není. Důležitá jsou ta data. A my se soustředíme nejen na ně, ale i na jejich bezpečné uložení.Otevíráme data

Jsme si vědomi důležitosti otevřených dat, proto neustále zveřejňujeme nové datové sady a udržujeme je aktuální. Data publikujeme na Datovém portálu a Otevřených datech města Plzně.

Přinášíme inspiraci

Zapojili jsme se do mezinárodních projektů z prestižního programu HORIZON 2020, HORIZON EUROPE.  První projekt PoliVisu přinesl městu aktualizaci dopravního modelu a aplikaci Traffic modeller. Druhý projekt DUET pak přesný 3D model a digitální dvojče města. Třetí projekt, na kterém pracujeme, se jmenuje S4AllCities a řeší zvýšení bezpečnosti v evropských městech. Od ledna 2023 pracujeme i na projektu Climaborough. A pochlubíme se, s projektem DUET jsme uspěli a získali prestižní cenu v soutěži World Smart City Awards 2021.

HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.