O nás

Již od roku 1998 vytrvale pracujeme na usnadňování každodenního života obyvatel Plzně i zaměstnanců městských organizací. Díky dlouhodobé zkušenosti a znalosti veřejných služeb přicházíme s mnoha technologickými inovacemi podporujícími rozvoj chytrého města.
Víme, jak moderní technologie mohou pomáhat všem — od školáčků po seniory, od úředníků po podnikatele. Sledujeme trendy a technologický vývoj a v některých oblastech patříme k evropské špičce. Společně se všemi Plzeňany tvoříme budoucnost města namísto pouhého čekání na to, co udělají jinde.


Usnadňujeme život

Rozvíjíme talenty

Inspirujeme k podnikáníMáme celkem jasnou vizi toho, jak moderní technologie mohou pomáhat všem – od školáků po seniory, od úředníků po podnikatele. Víme, kam směřují trendy a technologický vývoj, a v některých oblastech patříme k evropské špičce. Nebojíme se tvořit budoucnost města na místo pouhého čekání na to, co udělají jinde.

Věnujeme se rozvoji talentů zejména v technických oborech, snažíme se vést děti, učitele i rodiče k tomu, aby na techniku nenahlíželi jako na něco příliš komplikovaného, tajuplného či nezvladatelného, ale jako na něco, co už prostě je zcela běžnou součástí našich životů.

Inspirujeme studenty a potenciální podnikatele k tomu, aby zkusili svůj um, nápady a dovednosti dostat na trh přímo, sami za sebe. Naším cílem je pomáhat těm, kdo mají chuť a odvahu realizovat své vize.


Podporujeme všechny
6000+ PC, o které se staráme
100+ organizacím poskytujeme služby
160+ km metropolitní optické sítě
1500+ požadavků, které řešíme měsíčně

Infrastruktura

Budujeme a provozujeme celou informační infrastrukturu města. Podporujeme všechny uživatele městských organizací. Usnadňujeme výkon městských agend, elektronické vyřizování na úřadech, výuku s pomocí moderních technologií nebo přístup k bezplatné wifi na sportovištích, v parcích a městských budovách.

Otevřená síť Internetu věcí LoRa

Od ledna 2017 provozujeme komunikační síť IoT na otevřené platformě LoRaWAN v nelicencovaném pásmu 868 MHz. Nabízíme přístup k IoT pro studenty a startupy k testování HW a SW, více na iot.plzen.eu.Data

Základním „palivem“ chytrého města jsou data. Data vedou k informacím a ty pomáhají v rozhodování. Dokážeme sbírat, strukturovat a poskytovat data všem, kdo s nimi chtějí dále pracovat. Kohokoli zajímá, jak je na tom Plzeň v porovnání s jinými českými městy ve zdravotnictví, dopravě, podnikatelském nebo životním prostředí, může využít datový portál tuta.plzen.eu a porovnat měřitelné ukazatele.

Kdo se chce podílet na zlepšování životních podmínek ve městě, může využít aplikaci plzni.to, která shromažďuje podněty ke změnám. Koho zajímají otevřená data, najde je na opendata.plzen.eu.Informační systém města

Rozvíjející se informační systém města se stovkami navazujících aplikací umožňuje vykonávat služby a agendy města. Našimi klienty jsou Statutární město Plzeň a jeho organizace a občané, podnikatelé a návštěvníci města.

Inspiraci pro rozvoj informačního systému čerpáme primárně od našich klientů, ale také z prestižních evropských programů HORIZON2020 (HORIZON EUROPE), do kterých se úspěšně zapojujeme – projekt PoliVisu, DUET nebo S4AllCities.Festivaly

Popularizujeme nové technologie a atraktivní formou je představujeme veřejnosti. Proč? Podněcujeme zájem o techniku a přivádíme mladé lidi k studiu technických oborů. Pořádání festivalů je jedna z vyzkoušených a fungujících cest, jak rozvíjet komunitu lidí se zájmem o technické obory jako jsou AI, VR/AR, Bigdata, 5G, IoT nebo roboti. Z této komunity, kterou budujeme pod značkou SIT Port, pak vznikají úspěšné startupové firmy.

Největší festival zaměřený na drony v ČR – Dronfest

Festival zaměřený na inovace v Plzni a regionu – Inovujeme Plzeň
Novinky
26. 6. 2022

Byli jsme součástí speciálního cvičení IZS v Plzni

Plzeň má za sebou speciální cvičení integrovaného záchranného systému. Na fotbalovém stadionu FC Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech čekal na policisty, strážníky městské...
20. 6. 2022

Chytré domečky pro panenky propojily generace

Navrhnete si vlastní domeček pro panenky a on najednou stojí před vámi. A ještě lepší, než jste si kdy dokázali představit…. nezní to jako splněný dětský sen? Máme velkou...
10. 6. 2022

Představujeme ekosystém PINE

PINE – to je zkratka pro jedinečný ekosystém na podporu technické komunity a inovativních podnikatelů, který nově spustilo město Plzeň. My na SITce jsme stáli u jeho zrodu a prvních...

HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.


Naše projekty