Festivaly

Pořádáme atraktivní festivaly, skrze něž podporujeme technické vzdělávání a popularizujeme inovace a moderní technologie. Program akcí je určen široké veřejnosti a aby byly novinky ze světa technologických vychytávek dostupné opravdu každému, vstupné je tradičně zdarma.

Inovujeme Plzeň

V Plzni se daří chytrým řešením. V oblasti smart city je západočeská metropole podle odborníků na špičce mezi českými městy. A co víc, v regionu funguje spoustu inovativních podniků, jejichž výrobky a služby rozhodně stojí za to poznat. A nesmíme zapomenout ani na instituce, které se věnují technickému vzdělávání, to má totiž v Plzni dlouhou a úspěšnou tradici.

Chtěli jsme všem zájemcům, zvláště pak studentům, kteří se chystají spojit svoje vzdělání a kariéru se západočeskou metropolí, zprostředkovat jedinečný den plný technologií, zajímavých kontaktů a pohledu do světa budoucnosti. Proto v roce 2018 vznikl festival Inovujeme Plzeň.  V průběhu let se vyvíjel a rostl, dnes cílí nejen na studenty, ale i na firmy v regionu, startupy, české univerzity, vystavovatele a ukazuje pokrok technologií a atraktivní projekty budoucnosti. Od roku 2022 je jeho součástí festival Dronfest a dosud poslední ročník se poprvé odehrál v novém technologickém centru TechTower na Světovaru. Inovujeme Plzeň je dnes největším festivalem technologií v Plzeňském kraji.

Více informací je k dispozici na www.inovujemeplzen.cz.Dronfest

O Plzni se říká, že je městem dronů. Dronfest je unikátní festival bezpilotního létání, který jsme začali pořádat v roce 2016. Na návštěvníky čeká každoročně program nabitý bezpilotními letouny – nechybí veletrh dronů, exhibice v FPV létání (málé závodní drony), komentované ukázky létání, zajímavé přednášky na nejrůznější témata nebo program pro nejmenší. Do Plzně se kvůli Dronfestu sjíždějí návštěvníci a účinkující z tuzemska i zahraničí. Jedním z nejzajímavějších hostů festivalu byl například dvojnásobný držitel Oscara a také držitel ceny Emmy Emmanuel Prévinaire – světově uznávaný odborník, který stojí za bezpilotními záběry v holywoodských trhácích jako Mission: Impossible, James Bond, Harry Potter nebo Game of Thrones.

Dronfest je divácky velice oblíbený a postupně se rozrostl do rozměrů, ve které jsme si na začátku snad ani netroufli doufat – v roce 2018 byl zařazen mezi TOP akce svého druhu na světě. Od roku 2022 je součástí festivalu Inovujeme Plzeň.

Více informací je k dispozici na www.dronfest.cz.


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.