Evropský projekt URBREATH

Jako jediní v Česku jsme se zapojili do druhého evropského projektu, jenž se zabývá adaptací na změnu klimatu. Projekt URBREATH byl zahájen v lednu 2024 a potrvá do konce roku 2027. Plzeň zastupujeme v konsorciu 37 partnerů z 12 evropských států.

Jaký je cíl projektu:

  • Zavádět do praxe přírodě blízká řešení, která pomohou s obnovou veřejných prostranství a regenerací města s ohledem na klimatickou neutralitu.
  • Zapojit občany do rozhodovacího procesu, zjišťovat jejich potřeby.
  • Využít moderní technologie.

Jaký je výsledek projektu:

  • Učit se od pilotních měst a do praxe zavést fungující a osvědčená řešení, jež pomohou s regenerací města a adaptací na změnu klimatu.
  • Rozvíjet participativní demokracii.
  • Využít nové technologie pro posílení pozice města v boji s klimatickými změnami: 3D model města (digitální dvojče města) využít pro městské plánování, hodnocení kvality a přínosu zeleně, simulační modely pro revitalizaci města.


Všichni zapojení členové budou pracovat pod zkušeným vedením Lisbon Council. Projekt URBREATH je spolufinancován Evropskou unií na základě grantové dohody č. 101139711. Stejně jako projekt CLIMABOROUGH je financovaný z programu Horizont Evropa, cílem jehož výzvy HORIZON-MISS-CLIMA-CITIES-01 je vypracovat novou strategii pro regeneraci měst s ohledem na klimatickou krizi. Tento grantový program Evropské unie pro výzkum a inovace je nastaven na období 2021–2027. Rozpočet Plzně v rámci projektu URBREATH činí více než 250 tisíc eur.

Více informací v tiskové zprávě města Plzně.

Oficiální stránky projektu jsou zde.

 Další projekty
25. 6. 2018

TutaPlzeň

Kvalita života ve městě –  jak jsme na tom se zdravotnictvím, dopravou, podnikatelským nebo životním prostředím? Projekt TUTA Plzeň pomocí čísel ukazuje, jak se žije v...
14. 6. 2019

Dron pro HZS

Naši kolegové z Drony SIT se stali jako první v ČR součástí integrovaného záchranného systému. V rámci spolupráce s hasiči, policisty a záchranáři vznikají projekty, které...
26. 10. 2017

Vizualizace intenzity dopravy – HORIZON2020

Město ve spolupráci s dalšími partnery pracuje od roku 2017 na projektu vizualizace intenzity dopravy, tedy zatížení jednotlivých plzeňských komunikací ve vztahu k dopravním omezením...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.