Evropský projekt URBREATH

Jako jediní v Česku jsme se zapojili do druhého evropského projektu, jenž se zabývá adaptací na změnu klimatu. Projekt URBREATH byl zahájen v lednu 2024 a potrvá do konce roku 2027. Plzeň zastupujeme v konsorciu 37 partnerů z 12 evropských států.

Jaký je cíl projektu:

  • Zavádět do praxe přírodě blízká řešení, která pomohou s obnovou veřejných prostranství a regenerací města s ohledem na klimatickou neutralitu.
  • Zapojit občany do rozhodovacího procesu, zjišťovat jejich potřeby.
  • Využít moderní technologie.

Jaký je výsledek projektu:

  • Učit se od pilotních měst a do praxe zavést fungující a osvědčená řešení, jež pomohou s regenerací města a adaptací na změnu klimatu.
  • Rozvíjet participativní demokracii.
  • Využít nové technologie pro posílení pozice města v boji s klimatickými změnami: 3D model města (digitální dvojče města) využít pro městské plánování, hodnocení kvality a přínosu zeleně, simulační modely pro revitalizaci města.


Všichni zapojení členové budou pracovat pod zkušeným vedením Lisbon Council. Projekt URBREATH je spolufinancován Evropskou unií na základě grantové dohody č. 101139711. Stejně jako projekt CLIMABOROUGH je financovaný z programu Horizont Evropa, cílem jehož výzvy HORIZON-MISS-CLIMA-CITIES-01 je vypracovat novou strategii pro regeneraci měst s ohledem na klimatickou krizi. Tento grantový program Evropské unie pro výzkum a inovace je nastaven na období 2021–2027. Rozpočet Plzně v rámci projektu URBREATH činí více než 250 tisíc eur.

Více informací v tiskové zprávě města Plzně.

Oficiální stránky projektu jsou zde.

 Další projekty
26. 8. 0207

Elektronický Portál Občana EPO

Elektronický Portál Občana (EPO) zjednodušuje občanům a podnikatelům řešení tzv. životních situací, kterých je v Plzni téměř dvě stě. Úvodní stránka portálu nabízí rychlý...
13. 6. 2023

IZS Stream je nejdůležitější podpora pro IZS

Jednou z velmi využívaných aplikací, kterou náš tým z Drony SIT vyvinul v roce 2020, je IZS Stream. Využití našel software hned u složek integrovaného záchranného systému –...
15. 3. 2023

Město Plzeň jako součást evropského projektu Climaborough

Od začátku roku 2023 se Plzeň jako Smart City účastní evropského projektu Climaborough, jehož cílem je otestovat v praxi inovativní a chytrá řešení v souvislosti s klimatickými...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.