SIT Port, the port open to anyone

SIT Port je přístavem pro všechny, kteří chtějí vyplout novým směrem. Skrze SIT Port rozvíjíme talenty, pracujeme s komunitou technických nadšenců ve věku 16+ a inspirujeme mladé podnikavce k zakládání inovativních technologických startupů. Jsme základnou pro každého, kdo potřebuje prostor pro bastlení, kdo čeká na příliv nových znalostí a zkušeností odborníků z praxe. Fandíme každému, kdo se nebojí se přijmout příležitost, opravdovou výzvu. Jsme připraveni udat ten správný směr na cestě k naplnění vlastního snu.

Jaký je cíl projektu:

Cílem projektu je rozvíjet komunitu technicky nadaných mladých lidí ve věku 16+; navazujeme tak na činnost Centra robotiky, které se věnuje dětem do 15 let.

Zároveň si klademe za cíl vytvořit inspirativní prostředí a zázemí pro jedince, kteří mají podnikatelské ambice – chceme jim být oporou v začátcích vlastního podnikání, inspirovat je k zakládání inovativních start upů na území města Plzně.

Výše uvedené cíle realizujeme skrze nejrůznější projekty, jednou ze stěžejních akcí jsou Výzvy. Celoročně spolupracujeme s městskými organizacemi a podnikatelskými subjekty v regionu a zjišťujeme, co je trápí, co by potřebovali reálně vyřešit. Tato zadání pak předkládáme členům naší komunity, kteří se je snaží vyřešit. Pracují tak na reálných projektech z praxe, získávají cenné kontakty, finanční odměnu, první referenci a možnost získat prototyp pro založení vlastního businessu.

Velmi oblíbenými se staly také Startup Weekendy a Hackathony, při kterých účastníci intenzivně pracují na zadaném projektu a nejrůznější workshopy pořádané v naší SIT Port garáži.

CZ video

EN video

 Jaký je výsledek projektu:

Budujeme komunitu
Kolem SIT vzniká komunita, kde se potkávají profesionální mentoři, naši zaměstnanci, externisté ze škol a technických firem, nadšenci z neziskovek, kteří předávají zkušenosti z praxe dětem a studentům se zájmem o techniku. Vytvořili jsme platformu, která poskytuje prostor, vybavení i témata pro technické vzdělávání. Platformu, která produkuje více osobností se znalostmi pro budoucnost.

Zachytáváme talenty
Pomáháme v Plzni udržet mladé lidi se zájmem o techniku a potenciálem pro práci s technologiemi. Klíčová je návaznost vzdělávání od školního věku a možnost růstu, kdy z kroužků pro děti, projektů pro studenty může postupně vyrůst celý startupový byznys. Snažíme se poskytovat zážitkové učení. Naším cílem je, aby nadaní lidé vyvíjeli opravdu užitečné věci (např. mobilní aplikace), nejen proto, že je to baví, ale i pro to, že s nimi uspějí v globálním měřítku.

Inspirujeme k podnikání
Skrze prostředí pro podnikatelský rozvoj chceme podpořit vznik inovativních firem, jejich přesun do Plzně a zamezovat odlivu perspektivních podnikatelů. Chceme přispět k renomé Plzně jako místa, kde se dobře podniká. V návaznosti na rozvoj talentů přibývají mladí lidé s nápady a elánem rozjet vlastní byznys, nebo se živit na volné noze. Podnikatelský potenciál dříme také v těch, kteří třeba nejsou jako zaměstnanci spokojení a plánují realizovat vlastní projekty.

 

 Další projekty
19. 6. 2019

Klikací rozpočet města

Jaký je cíl projektu: Zpřístupnit městský rozpočet, ukázat hospodaření města veřejnosti. Jaký je výsledek projektu: Došlo ke spuštění aplikace Klikací rozpočet...
14. 8. 2019

Satelitní analýza plzeňského ovzduší II.

V roce 2018 jsme začali spolupracovat s úspěšným startupem World from Space na analýzách satelitních snímků. První projekt byl zaměřen na teplotní klima ve městě – webová...
25. 9. 2023

Rekonstrukce LAN sítí ve školách

Městským mateřským a základním školám poskytujeme rozsáhlé služby – vybavujeme je příslušnou technikou a softwarovými licencemi, řešíme jejich požadavky a modernizujeme...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.