Centrum robotiky vzdělává pedagogy na dálku

Pandemie koronaviru zahýbala v posledních měsících českým školstvím tak, jak si to jen málokdo uměl představit. Naši kolegové z Centra robotiky (CR) proto využívají všechny dostupné cesty, jak pokračovat ve své činnosti.

Jednou z klíčových aktivit Centra robotiky je vzdělávání a podpora pedagogů. Semináře, které pro pedagogy z mateřských a základních škol CR připravuje, se týkají smysluplného využívání digitálních technologií ve výuce. Na podzim roku 2020 nebylo z hlediska situace spojené s pandemií možné prezenční semináře uskutečnit. Z toho důvodu se i zde přešlo na distanční vzdělávání.

 Mezi semináře, které na podzim proběhly online, patří například Digitální gramotnost pro 1.stupeň, kde se účastníci dozvěděli, jak rozvíjet digitální gramotnost svojí a následně svých žáků, jak rozvíjet kritické myšlení a tvořivost. Cílovou skupinou semináře Hravé programování byly paní učitelky z mateřských škol. Společně jsme se podívali na to, jak začlenit programování do běžné výuky a tím u dětí rozvíjet informatické myšlení, komunikaci a spolupráci. Pro učitele matematiky byl připraven zase takový online seminář, během kterého si účastníci vyzkoušeli mnoho online nástrojů a her, které mohou při výuce matematiky využít jak během distanční výuky, tak ale i během té prezenční.

Stejně tak náplň seminářů Jak učit informatiku na dálku, Nástroje pro zpětnou vazbu a Programování v jazyce Scratch byla vhodná pro výuku s dětmi ve školách, ale i pro výuku na dálku, a to jak synchronní, tak i asynchronní. Poslední online akcí pro učitele během roku 2020 byly Únikové hry. Záznamy seminářů jsou k dispozici na YT kanálu Centra robotiky.

Pro další období, tedy pro jaro 2021, CR chystá další zajímavé online akce, které budou zaměřené na využívání různých online nástrojů a aplikací ve výuce, možnosti distanční výuky, metodiku a také na rozvoj pedagoga. Seminářů se bude moci zúčastnit každý přihlášený pedagog zdarma. Více na centrumrobotiky.eu.

Další novinky
21. 7. 2020

Spuštění aplikace Klikací rozpočet

Zajímá vás hospodaření města? V tom případě se podívejte na nově spuštěnou aplikaci Klikací rozpočet. V ní najdete jednou měsíčně aktualizovaný kompletní přehled příjmů a...
3. 3. 2020

Drony SIT v časopise Moderní obec

Drony už dávno nejsou jen stroje určené na focení a natáčení úchvatných snímků. Bezpilotní letouny dokáží zachraňovat životy. O spolupráci našich kolegů z Drony SIT a...
9. 1. 2021

Nový web projektu S4AllCities

O projektu S4AllCities jsme vám už říkali. 😊 Jde o mezinárodní projekt podpořený prestižním evropským dotačním programem Horizon 2020, jehož cílem je snížení zranitelnosti...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.


Naše projekty