Nový web projektu S4AllCities

O projektu S4AllCities jsme vám už říkali. 😊

Jde o mezinárodní projekt podpořený prestižním evropským dotačním programem Horizon 2020, jehož cílem je snížení zranitelnosti veřejných prostorů, zmírnění následků teroristických útoků, vyšší informovanost veřejnosti a dosažení rovnováhy mezi zlepšením bezpečnosti, fungováním veřejných prostranství i pocitu svobody občanů.

No a Plzeň je jedním ze třech pilotních oblastí, kde se budou inovativní řešení vyvíjet! Dalšími jsou španělské Bilbao a město Trikala v Řecku.

Zajímá vás víc? Podívejte se na nové webovky projektu https://www.s4allcities.eu/.

 Plzeň

Plzeňský pilot simuluje bombový útok, po němž následuje evakuace stadionu FC Viktoria Plzeň.

Trikala

Pilot Trikala (GR) se točí kolem ochrany autonomní autobusové infrastruktury, parku, který hostí vánoční festival Trikala, a obecních budov.

Bilbao

Pilot Bilbaa (ES) se zaměřuje na ochranu davů během masivních shromáždění pro slavnosti v centru města a na stanici metra.

Projekty, které se v těchto lokalitách otestují, budou sdílené s dalšími evropskými partnery a bude je možné aplikovat i v jiných městech a metropolích.

Další novinky
12. 11. 2020

Studio Z o digitálním vzdělávání

Digitální vzdělávání a jak lze využít technologie ve výuce – to je téma Studia Z televize ZAK, do něhož přijala pozvání naše kolegyně Martina...
5. 5. 2020

Hledáme lektory do Centra robotiky

Hledáme posily do týmu Centra robotiky! Centrum robotiky je moderní volnočasové středisko, které podporuje zájem dětí o polytechnické a přírodovědné vzdělání a nabízí kroužky pro...
21. 11. 2019

Nové kurzy v Centru robotiky

Termíny jednotných přijímacích zkoušek a státních maturit se pomalu, ale neúprosně blíží a mnozí studenti i jejich rodiče přemýšlejí, jak toto náročné a v mnohém rozhodující...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.


Naše projekty