Aplikace pro úhradu parkovného

Plzeň rozšiřuje nový způsob evidence a úhrady parkovného pomocí aplikace ParkSimply Plzeň, a to z centra i do dalších šesti parkovacích zón ve městěOd 1. listopadu 2021 tak mohou řidiči pomocí aplikace platit po celé metropoli parkovné bez čekání a také si například prodloužit parkovací oprávnění odkudkoliv. Při elektronické koupi virtuálního parkovacího lístku zadají registrační značku vozidla, tedy SPZ.

Jaký je cíl projektu:

Nabídnout občanům možnost nejen zaplatit, ale i prodloužit dobu parkovného odkudkoliv, aniž by bylo třeba fyzicky vyzvednout lístek z parkovacího automatu.

Zpřístupnit službu pro všechny parkovací zóny ve městě.

Jaký je výsledek projektu:

  • Mobilní aplikaci si můžete zdarma stáhnout ve storech Google play i Apple.
  • Nová aplikace na úhradu parkovného „ParkSimply Plzeň je uživatelsky přívětivá a intuitivní. Stačí v mobilním zařízení zadat registrační značku, zvolit dobu parkování a zaplatit online pomocí platební karty. Při dalším použití se již registrační značka automaticky nabízí. Aplikace umožňuje uložení více registračních značek. Pomocí několika kliknutí jde v případě potřeby dobu stání prodloužit.
  • Všechny parkovací lístky nebo karty zakoupené elektronicky jsou vázány na registrační značku vozidla, a to vzhledem k jednotné evidenci pro přehlednou kontrolu úhrady parkovného. Nově jsou kompatibilní též s motocykly a skútry, pro jejich majitele tak končí zákaz stání, který platil proto, že nemohli splnit nařízenou podmínku dokladu za předním sklem vozidla.
  • Kromě toho jsou parkovací oprávnění zakoupená elektronicky šetrná k životnímu prostředí tím, že nevyžadují papírovou či plastovou podobu. Kromě možnosti platby pomocí aplikace zůstávají dál ve městě řidičům k dispozici parkovací automaty.
Další projekty
26. 6. 2017

Free Wi-Fi

Plzeň rozšířila wifi zdarma na další veřejná místa, počet lokalit výrazně vzrostl. Už na více než dvaceti veřejných místech v Plzni zavedlo město pro občany bezplatné připojení...
25. 7. 2019

Digitální dvojče – projekt DUET (HORIZON 2020)

Plzeň získá takzvané digitální dvojče, jež vychází z přesného 3D modelu města. V rámci něj bude možné efektivně modelovat situace, které mohou v krajské metropoli nastat. Jde o...
25. 6. 2018

TutaPlzeň

Kvalita života ve městě –  jak jsme na tom se zdravotnictvím, dopravou, podnikatelským nebo životním prostředím? Projekt TUTA Plzeň pomocí čísel ukazuje, jak se žije v...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.