Bezpečnost dětí – opatření na ZŠ

V posledních letech se jednoznačně mění pohled na bezpečnost ve školách. Doba, ve které žijeme a incidenty, jejichž počet bohužel obecně roste, si žádají naší ostražitost a maximální snahu o snížení rizik. Vylepšený systém vyzvedávání ze školních družin je dalším krokem k většímu pocitu bezpečí rodičů, ředitelů škol a pedagogů.

Jaký je cíl projektu:

Zvýšení bezpečnosti v procesu vyzvedávání dětí ze školních družin.

Jaký je výsledek projektu:

Byl realizován nový systém vyzvedávání dětí ze školních družin – ten se skládá ze čtečky čipových karet s monitorem umístěné před vchodem do budovy a aplikace, která zobrazuje potřebné údaje. Každý, kdo bude chtít dítě vyzvednout, ať už jsou to rodiče, prarodiče nebo sourozenci, dostane čipovou kartu, jež je svázaná se jménem. Po jejím přiložení u vchodu do budovy se dotyčnému zobrazí, kde se dítě nachází, například v jaké učebně, na školních pozemcích, jídelně atd. V tu samou chvíli vychovatelka, která má dítě na starost, dostane na mobil upozornění, kdo a pro koho přišel. Podle věku dítěte jej pak doprovodí ke vchodu a předá rodičům, popřípadě vypraví dítě k odchodu.



Systém už funguje například na 26. základní škole v Plzni. Podle ředitelky Evy Švolbové se jednoznačně osvědčil. „Hodnotím jej na výbornou, a to z několika hledisek. Rodiče mají přehled o dítěti – například pokud jde o jídelnu, do které u nás žáci docházejí mimo objekt školy, po přiložení čipu a zobrazení jídelny jako místa pobytu dítěte, je jim jasné, že mu příchod bude chvíli trvat a v klidu tak počkají, neshánějí se po něm a nemusí to dělat ani personál. Na druhou stranu vychovatelky po přiložení čipu okamžitě ví, kdo čeká u dveří a koho vyzvedává, což je obrovská pomoc a praktický nástroj z hlediska přehledu o dětech, docházky a bezpečnosti obecně.

 

 



Další projekty
29. 12. 2021

VR ve výuce na ZŠ

Exkurze do vesmíru nebo nebezpečný pokus v hodině chemie. To jsou jedny z mnoha příkladů využití virtuální reality, která míří v pilotním projektu na plzeňské základní školy,...
2. 8. 2018

Tichá linka

Město nabízí neslyšícím lidem novou službu, pomůže jim v komunikaci na...
25. 6. 2018

TutaPlzeň

Kvalita života ve městě –  jak jsme na tom se zdravotnictvím, dopravou, podnikatelským nebo životním prostředím? Projekt TUTA Plzeň pomocí čísel ukazuje, jak se žije v...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu

Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.