Plzni To

Spustili jsme aplikaci PlzniTo, pomocí které lze během chvíle nahlásit závadu ve veřejném prostoru. Služba funguje v Plzni od roku 2015 a mezi lidmi se stala velmi oblíbenou, a to ve své mobilní i webové verzi. Nejčastěji občané upozorňují město na černé skládky, závady na silnicích, cyklostezkách, chodnících a dopravním značení.

 Jaký je cíl projektu:

Vytvořit komunikační kanál občanů a města, skrze který bude možné jednoduše a rychle poslat podnět k závadám ve veřejném prostoru, přičemž se upozornění ihned dostane k odpovědné osobě a problém může být v co nejkratší době vyřešen.

Jaký je výsledek projektu:

Vzniká aplikace, skrze kterou komunikují občané s městem. Práce s aplikací PlzniTo je velmi jednoduchá. Stačí vzít telefon, vyfotit závadu a nahrát do aplikace. V případě zapnutého GPS lokátoru aplikace sama označí místo, kde se člověk nachází, pokud ne, označí jej sám v mapě. Hlášení se poté dostane do městského kontaktního centra, odkud je obratem předáno příslušným pracovníkům jednotlivých úřadů a ti začínají pracovat na odstranění problému.

 Tento postup samozřejmě platí i v případě webu, pokud by někdo nechtěl stahovat aplikaci, není to bezpodmínečně nutné, může pracovat na počítači nebo v telefonu s webovým rozhraním plznito.cz. Průměrná doba potřebná pro odstranění závady se pohybuje mezi 11 a 14 dny, záleží na složitosti problému, občan přitom dostává zpětnou vazbu o řešení problému.

V únoru 2020 byla spuštěna nová verze aplikace. Původně byla aplikace PlzniTo součástí aplikace Plzeň – Občan. V roce 2020 ale appka Plzeň – Občan, která poskytovala různé údaje o chodu města, zanikla a zůstala pouze funkcionalita hlášení závad ve veřejném prostoru, tedy samostatná aplikace PlzniTo. Uživatele mobilních telefonů využívající platformu Android nečekala zásadní změna. Aplikace Plzeň – Občan se po aktualizaci sama přepsala na PlzniTo. U operačního systému iOS bylo nutné si novou samostatnou verzi aplikace PlzniTo stáhnout z Apple App Store. Aplikaci jen samozřejmě nadále možné stahovat zdarma.

Další projekty
26. 8. 0207

Elektronický Portál Občana EPO

Elektronický Portál Občana (EPO) přináší občanům možnost elektronického podání prostřednictvím online interaktivních formulářů. Portál umožní občanům vytvoření...
12. 11. 2018

Eduroam

Plzeň se jako první město v České republice stalo poskytovatelem bezdrátové sítě Eduroam, jež využívají lidé po celém světě. Její hlavní výhodou je ověřitelnost, zabezpečení...
25. 6. 2018

TutaPlzeň

Kvalita života ve městě –  jak jsme na tom se zdravotnictvím, dopravou, podnikatelským nebo životním prostředím? Projekt TUTA Plzeň pomocí čísel ukazuje, jak se žije v...


HelpDesk

Potřebujete odbornou pomoc?

Volejte: 378 035 555
Pište: helpdesk@plzen.eu
Zadávejte: https://cd.plzen.eu


Odesláním souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.


Naše projekty